Xpro BCAA + Glutamine 600gr

Xpro Bcaa+Glutamine 600g, toz formda 4:1:1 lösin, izolösin, valin, glutamin ve taurin amino asitlerinden oluşmaktadır. Yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde amino asit dengesini korumaya yardımcıdır.

Xpro Bcaa+Glutamine’in Öne Çıkan Özellikleri:

  • Porsiyon başına 5000mg BCAA
  • Porsiyon başına 5000mg Glutamine
  • Porsiyon başına 300mg Taurin
  • 4:1:1 oran
  • Toz formdadır.
  • Yağsız vücut kütlesi ve kas gücünü arttırmaya yardımcı olur.
  • Kas dokularında iyileşmeye ve gelişmeye destek olur.
Category:

Açıklama

Xpro Bcaa+Glutamine 600g, toz formda 4:1:1 lösin, izolösin, valin, glutamin ve taurin amino asitlerinden oluşmaktadır. Yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde amino asit dengesini korumaya yardımcıdır.

BCAA’lar esansiyel aminoasitlerin en önemli bileşenleridir. Kas dokusunun maksimum seviyeye çıkabilmesi için, kas yıkımının önlenmesi gerekmektedir. Aminoasit alımları ise kas yıkımını minimum seviyede tutmanın en temel yoludur.  Alınan takviye gıdalar ile kas dokusuna yeteri miktarda aminoasit ulaşılması sağlanmaktadır. Bcaa yoğun antrenman dönemlerinde en çok ihtiyaç duyulan amino asitlerdir.

L-Glutamin  bir amino asit türüdür. Vücut için gerekliliği tartışılmaz olan ve protein yapı taşı olarak mutlaka vücutta bulunması gereken Glutamin son derece önemli. Özellikle kaslar ile ilgili önemli görevleri olan bu amino asit, kas hacminin gelişmesine katkı sağlıyor, kaslarınızın toparlanma sürecini hızlandırıyor ve kas ağrılarının iyileşmesinde de oldukça etkili oluyor. Diğer taraftan Glutamin, sindirim sistemi, bağışıklık ve yaralar ile ilgili de önemli etkilere sahiptir.

Yoğun fiziksel antrenman yapan bireylerde, vücudun yeteri kadar glutamin üretememesi durumunda amino asit desteği olarak takviye edilmesi önemlidir.

Besin Değerleri

Aroma – Karpuz
Enerji 8 kcal
Yağ 0 g
   (Doymuş Yağ) 0 g
Karbonhidrat 2.1 g
   (Şeker) 0 g
Protein 0 g
Tuz 0 g
L-Glutamin 5000 mg
4:1:1 BCAA Matrix 5000 mg
   (L-Lösin) 3334 mg
   (L-İzolösin) 833 mg
   (L-Valin) 833 mg

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Xpro BCAA + Glutamine 600gr” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Post comment